טיפול 10,000

טיפול עשרת אלפים, או בשמו הנכון יותר, טיפול שנתי לרכב, הוא אחד הדברים החשובים ביותר שצריך להעניק לרכב שלכם כדי לשמור עליו לאורך זמן. ואגב, היום הוא בכלל לא בכל 10,000 קילומטר, הידעת?

טיפול 10000 הוא הטיפול השנתי לרכב. הוא נקרא כך אלפים בגלל שהיה נהוג לבצע אותו בכל פעם שמגיעים לעשרת אלפים קילומטרים. היום, בגלל שהרכבים הרבה יותר חזקים ועמידים אפשר לבצע אותו פעם בשנה או בכל פעם שמגיעים ל15,000 ק"מ. חשוב לוודא שרושמים לעצמכם כל פעם שאתם עושים טיפול כדי שתדעו מתי אתם צריכים לבצע את הטיפול הבא. גם המוסך, במידה ויש לכם מוסך קבוע, מתעד ומחזיק רישומים של הטיפולים שלכם. ברכישה של רכב משומש כדאי להגיע אל המוסך ולבצע טיפול כזה כדי לוודא שהכל תקין. מהפעם הראשונה שביצעתם את הטיפול התחילו את הספירה.

מה זה בעצם

מה שעושים במוסך כשמבצעים טיפול 10000 הוא טיפול שנתי מקיף לרכב. בודקים שהכל תקין במערכות המחשב של הרכב, במערכת הבלמים, המים, הרצועות השונות ברכב וחלקי המנוע כולו. במעמד הטיפול מחליפים פילטר לשמן המנוע ואת השמן עצמו כדי שהמנוע יעבוד בצורה חלקה יותר לאורך זמן. במידה ויש צורך מחליפים חלקים נוספים שהבלאי עליהם גדול ועלולים להפוך לצרה בשנה הקרובה. לעיתים מחליפים פילטר אוויר, שנוטה, כמו פילטר השמן, להיחסם במהלך הזמן שבין הטיפולים.

מה מחליפים בטיפול

בטיפול 10000 מחליפים את מה שצריך להחליף. מה זה אומר? בודקים את כל הרכיבים שנחוצים לתפעול קבוע של הרכב ומה מהם שהתבלה עם הזמן מוחלף. בדר"כ מלבד שמן המנוע מחליפים לפי צורך את נוזל הבלמים, נוזל תיבת ההילוכים ונוזל הקירור. לעיתים, כאמור, יש צורך בהחלפה של מסננים שונים מאחר והם נוהגים להיסתם עם הזמן. גם דברים שיצרם הרכב קובע שיש להחליפם פעם בתקופה מוחלפים במסגרת הטיפול. כל יצרן מגדיר מה הטיפול שהוא מבקש עבור הרכב במסגרת הטיפול השנתי.

לא דוחים טיפול עשרת אלפים

הדבר הראשון שצריכים לדעת על טיפול 10000 לרכב הוא שלא כדאי לדחות אותו. הנזקים שעלולים להיגרם בגלל דחיה של הטיפול עלולים להיות חמורים ויקרים הרבה יותר מהטיפול עצמו. מה גם שהטיפולים מגיעים שהבלאי של הרכב יהיה כמה שיותר זעום. החלפת שמן שמתבצעת בכל טיפול שכזה, חיונית לחיי המנוע ובלי החלפה כזאת הבלאי גדול יותר.  וודאו שאתם מגיעים אל המוסך לביצוע הטיפול בסמוך ככל הניתן לתאריך הקבוע עבור הטיפול שלכם. ואם יודעים שלא ניתן להגיע בזמן, כדאי להקדים על פני לאחר.

מה המחיר של טיפול

טיפול 10000 הוא לא טיפול יקר באופן עקרוני ובמידה והרכב מתוחזק היטב ואין הרבה דברים שצריך להחליף. המחיר למעשה נקבע מתוך כמות הרכיבים שצריך להחליף ומזמן העבודה שנגזר מכך עבור איש המקצוע. בדרך כלל טיפול בסיסי עד טיפול בינוני יעלה בין 300 שקלים לכ-900

טיפול 10000 הוא לא טיפול יקר באופן עקרוני ובמידה והרכב מתוחזק היטב ואין הרבה דברים שצריך להחליף. המחיר למעשה נקבע מתוך כמות הרכיבים שצריך להחליף ומזמן העבודה שנגזר מכך עבור איש המקצוע. בדרך כלל טיפול בסיסי עד טיפול בינוני יעלה בין 300 שקלים לכ-900 שקלים. טיפולים גדולים יותר מכך עלולים להגיע לעד כ-4,000 שקלים, בהתאמה לכמות הדברים שיש לתקן או להחליף ברכב. ברוב המקרים אין צורך בהוצאה גדולה והטיפול ייחשב קטן יחסית.

לסיכום, לא לדחות את טיפול 10000 של הרכב. גם אם מעט לחוץ כלכלית, נסו לא להגיע למצב שמזניחים אותו מאחר וזה עלול להביא צרות גדולות יותר והוצאות כלכליות גדולות יותר שיגררו מכך. היצרן מגדיר כל כמה זמן צריך להחליף ברכב רכיבים ומה הם בדיוק כי זה מה שהרכב זקוק לו כדי להמשיך לתפקד. כבדו זאת והגיעו להחליפם בזמן.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.