כיצד נדע מתי להחליף צמיג

החלפת צמיגים

יכול להיות שיום אחד תראו באינטרנט מודעה על צמיגים לרכב במבצע ותעלה שאלה חשובה יותר: מתי בכלל צריך להחליף את הצמיגים? במאמר הזה נדבר על כמה מקרים בהם מומלץ להחליף את הצמיגים וגם מדוע זה חשוב.

אם מעטפת הצמיג אינה שלמה

את הצמיגים אפשר להחליף בכל מיני מצבים אך המצב הברור ביותר הוא כאשר הצמיג בלוי. יכול להיות שהצמיג כבר הרוס לגמרי כי נסעתם בשטח פעמים רבות והצמיג לא מרגיש בטיחותי. במצב כזה יכול להיות שהרכב ייטה לכיוון מסוים ויכול להיות שהוא גם יבלום בצורה לקויה. כדאי לבצע בדיקה ויזואלית על הצמיג כדי להבין מתי הוא בעייתי. כך תוכלו להימנע מטעויות ותאונות שהם המקרה הגרוע ביותר. אנו נוהגים ברכב בכל יום כדאי לבדוק את הצמיגים פעם בשבוע להבין האם הם שלמים.

אם החריצים שלו כבר לא עמוקים

לעתים יש צורך לבצע בדיקה מעמיקה יותר על הצמיגים ולא רק בדיקה ויזואלית מהירה. הוא בנוי מחריצים הללו הם לא סתם הדוגמה של הצמיג, הם למעשה אלו שמונעים החלקות כאשר הכבישים רטובים. החריצים מייצבים את הרכב ומשפרים את האחיזה שלו. אם אין חריצים, הרכב יכול להחליק והאחיזה שלו נפגעת גם במהירויות נמוכות. אם כבר אינם עמוקים זה אומר שהצמיג שחוק וכדאי להחליף אותם כמה שיותר מהר.

אם עברו חמש שנים מאז הייצור

לא תמיד החריצים יהיו הסימן הקלאסי לצורך בהחלפת צמיגים ולעתים הצמיג יהיה שלם, או לפחות ייראה כך. בכל זאת, אם הצמיג ישן מאוד לא כדאי להשאיר אותו כי זה אומר שהוא פגיע יותר והוא יכול להיהרס בסבירות גבוהה יותר לעתים בעת נסיעה. כיצד נדע מה נחשב לצמיג ישן? מוטב להחליף את הצמיגים אחרי 5 שנים מעת הייצור שלהם אך יש לכך השפעה כמובן גם מבחינת כמות הנסיעות שמבצעים עם הרכב ביום ואופי הנסיעה. איך נבדוק את גיל הצמיג? הוא מוטבע על הצמיג ב-4 ספרות שמבטאות את שנת הייצור והשבוע בשנה שייצרו אותו.

אם צמיג אחד או יותר נהרסים

צמיגים לרכב במבצע יכולים להתאים בדיוק לסיטואציה שלכם בעיקר כאשר הצמיג ייהרס באופן מפתיע. הצמיג הכי זול שתמצאו יעלה 250 שקלים לפחות ואם תמצאו מחירי מבצע באותו המחיר תקבלו צמיג הרבה יותר טוב, שיחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר. מתי יש צורך להחליף את הצמיג באופן מהיר ומפתיע? בעיקר כאשר הוא מתפנצ'ר ואי אפשר לתקן אותו. זה יכול לקרות כאשר החור גדול מאוד ולא ניתן לסתום אותו, וגם כאשר החור אינו רק בחלק הפנימי שלו אלא גם משמעותי במעטפת הקשיחה שלו.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.