למה נועד שיפוץ גירים

אישה נוסעת למוסך בחולון

שיפוץ גירים הוא תהליך מסובך מאוד שיכול להתבצע רק במוסך מוסמך. למה בכלל צריך אותו? כמה עולה לשפץ את הגיר? מתי יש בו צורך? לא כדאי להחליף את הגיר מאשר לתקן אותו? במקום להמשיך לשאול שאלות רבות במאמר הזה תקבלו את כל התשובות.

מתי הגיר מתחיל להיות בעייתי?

הגיר יכול להיות בעייתי בעיקר כאשר הוא מתיישן. אין מה לעשות, טוב ככל שיהיה, כל חלק ברכב בסופו של דבר מיישן ומגלה בלאי. הבלאי הזה יכול להגיע אחרי כמה שנים ולעתים רק אחרי עשור ומלבד האחרת הבלאי בעזרת פעולות תחזוקה וטיפולים שוטפים לרכב אין לכם הרבה לעשות. כמו כן, מכך אפשר להבין שתחזוקה פחות טובה ומושקעת תוביל לגיר שמתבלה בשלב מוקדם יותר. חשוב לשים לב מתי נוזל ההילוכים יורד, חשוב לשים לב לרעשים שהגיר מוציא ולא לחכות להרס שלו ברגע האחרון וכן הלאה. אם הגיר עושה איזה שהוא סימן שמעיד על בעיה, אתם צריכים לטפל בו מיד.

כיצד אפשר להחליף או לשפץ גיר?

שיפוץ גירים היא ללא ספק אינה אחת המשימות המוכרות ביותר בקרב הישראלים אך היא נדרשת לעתים רחוקות. לעתים יהיה אפילו צורך להחליף את הגיר כי לא יהיה שווה או לא יהיה ניתן לתקן אותו. כאשר יש צורך לתקן אותו הלקוח גם יכול להחליט האם הוא מתקן אותו או מחליף אותו לפי השיקול הכלכלי והכדאי. שיפוץ גירים הוא תהליך מורכב מאוד שיכול להתבצע רק אצל מוסכים ספציפיים שמוסמכים בשיפוץ גירים. לא כל מוסך יכול לבצע את המשימה המורכבת הזו ויותר מזה, יש מוסכים שלא יידעו לטפל בגיר שלכם לפי יצרן הרכב. לכן יש לבצע סקר שור מעמיק לפני הבחירה.

כמה עולה בממוצע שיפוץ גירים?

שיפוץ הגיר יכול לעלות כמה מאות שקלים, במחיר שינוע מ-200 שקלים לפעולה הכי פשוטה כמו מילוי נוזל ההילוכים ועד 800 שקלים אם יש צורך לפתוח את מערכת ההילוכים ולבצע טיפולים מעמיקים יותר. בסופו של דבר שיפוץ גירים יכול להסתכם גם בהחלפת הגיר כאשר גר יעלה בין 1000 ועד 2000 שקלים בממוצע אך זה מאוד תלוי בסוג היצרן והדגם הספציפי ולכן לא תמיד התיקון יהיה יותר משתלם.

המאמר נכתב באדיבות  גירים 2000 – מוסך בחולון 

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.