מכוניות למכירה

מוסך מומלץ ביפו

במדינת ישראל יש אמנם קצת פחות מעשרה מיליון תושבים, אך יש יותר משלושה וחצי מיליון רכבים. אם גם אתם מצטרפים לסטטיסטיקה ומחפשים רכב למכירה, חשוב שתדעו היכן לחפש ומה חשוב לדעת על התהליך. הנה כמה דברים שיסדרו לכם את העניינים, בעיקר אם זו הקנייה הראשונה שלכם.

מחפשים רכב? תדעו היכן לחפש

יש לא מעט פלטפורמות חיפוש שיעזרו לכם למצוא את הרכב הבא שלכם. אולי זו תהיה הבעיה האחרונה שתדאיג אתכם, כי אפילו מהפייסבוק תוכלו למצוא את הרכב הבא שלכם שלא לדבר על לוחות יד שנייה וסוכנויות רכב. ההתייחסות היא בעיקר לרכב יש שנייה כיוון שרכב יד ראשונה תוכלו למצוא רק בסוכנויות הרכב והמחיר יהיה משמעותית גבוה יותר, והישראלים לרוב יעדיפו רכב משומש. אם אתם מחפשים רכב חדש חפשו בכל הפלטפורמות כדי להשוות את המחירים ביניהן.

מה צריך לדעת על קניית הרכב?

  • רכב לא קונים בחיפזון גם אם המוכר מלחיץ אתכם. גם אם הוא אומר לכם שיש כמה אנשים שמעוניינים ברכב ואתם צריכים להחליט מהר, תגידו לו טוב תודה ותלכו לחפש במקום אחר. לא קונים רכב במהירות גם אם מצאתם רכב שמוצא חן בעיניכם ומגיע במחיר מציאה. חשוב לבדוק את הרכב, את התאונות שהוא עבר ואת התיקונים שלו ושהכול יהיה בהסכם מכירה ברור, כולל נסיעת מבחן עליו.
  • המחיר יהיה כמעט תמיד בטווח שבין מעט פחות מהמחירון עד המחירון ואתם אתם רוצים להוזיל את המחיר זה באמת תלוי אך ורק בכוח המיקוח שלכם. אם יש רכב שעולה פחות הוא כנראה ישן יותר או עבר תאונה, אלא אם יצא לכם במזל ויש בעל רכב מסוים שטס לחו"ל או חייב למכור אותו במהרה מסיבה אחרת.

האם יש אחריות על הרכב?

על רכב יש שנייה אין אחריות כי בדרך כלל היא כבר נגמרת אצל הבעלים הראשון שלו. קניית רכב יש שנייה יכולה להיות מסוכנת אם לא תבדקו אותו היטב לפני כן בעיקר בגלל חוסר האחריות ולכן אסור לטעות. עוד עניין חשוב הוא התשלום, כאשר לרוב יבקשו מכם מזומן. התשלום המוכר ביותר הוא בצ'קים לפי תאריכים אך אם מדובר ברכב זול יותר שעומד בתקציב שלכם, בקשו הנחה למזומן ואולי זה ישתלם לכם.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.