רכבים לנכים

רכבים לנכים

כיום ישנם רכבים המאפשרים לבעלי מוגבלויות מסוימות לנהוג ולנסוע בנוחות

בעבר לבעלי מוגבלויות רבים היה קושי משמעותי בהתנהלות בדרכים, כאשר רוב הרכבים לא היה מותאם כלל לצרכיהם השונים, והיה צורך בביצוע התאמות רבות לרכבים פרטיים בכדי שיתאימו לשימושם. כיום, ישנו מגוון רחב ביותר של רכבים המאפשרים לבעלי מוגבלויות לא רק לנסוע בנוחות בהם, אלא אף לנהוג בחלק מהם. נוסף על כך, מתוך ההכרה בכך שגם נכים זכאים להשתמש בדרכים, ביטוח לאומי מעניק סכומים משתנים לאנשים העומדים בקריטריונים שונים בכדי לרכוש רכב המתאים לצרכיהם.

חשוב לדעת מהם התנאים לקבלת זכאות לרכב נכה וכיצד לפעול למען מימוש ההטבה

חשוב לדעת כי חובת הפנייה לביטוח לאומי חלה על הנכה, ולא על המוסד עצמו, ולכן מי שלא יפנה בבקשה לעזרה לא יקבל סיוע. סיוע מסוג זה ניתן לאנשים בעלי מגוון רחב של מוגבלויות- קטיעות, קשיונות, הגבלת כושר תנועה, מומים מלידה, קומה נמוכה ועוד, ולכן מומלץ לפנות גם אם אינכם בטוחים כי הנכם זכאים להטבה. ההטבות השונות נבדלות זו מזו, ותלויות במצבו של הפונה, כאשר הביטוח הלאומי מציע קצבת ניידות חודשית, הלוואות, התקנת אביזרים ברכב פרטי, לימוד נהיגה על חשבון המוסד ועוד. עיקר הבקשה נשענת על בדיקה רפואית בלשכת הבריאות לקביעת אחוזי ניידות ומעבר של וועדה בביטוח הלאומי. לאחר סיום התהליך, תוכלו להיעזר בוועדת גודל רכב של הביטוח הלאומי אשר תסייע לכם בבחירת הרכב המתאים לצרכיכם ולהטבות שאושרו לכם.

כיום ניתן להיעזר במגוון רחב ביותר של רכבים המתאימים לאנשים עם נכויות שונות

כיום ישנה הבנה הולכת וגוברת כי חשוב להנגיש רכבים לאנשים עם מוגבלויות, ולכן ניתן למצוא גם במגזר הפרטי רכבים בהם ניתן לנהוג ללא שימוש בדוושות, רכבים אליהם ניתן לעלות עם כיסא גלגלים ולאחסן אותו בנוחות ועוד. כמו כן, גם בתחבורה ציבורית אנו רואים הנגשה והגדרת אזורים בהם ניתן לשבת בנוחות עם כיסא גלגלים, התקנת רמפה לכיסאות גלגלים ועוד. אמצעים אלו מאפשרים לאנשים רבים בעלי מוגבלויות להשתמש בתחבורה פרטית או ציבורית בקלות רבה יותר מאשר בעבר, כך שהם אינם צריכים להימנע מנהיגה או נסיעה בדרכים.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.