תכונות של סולר

סולר

הסולר הוא אחד מהחומרים החשובים ביותר שיש בעולם כיום. הוא למעשה תוצר זיקוק של הנפט ממש כמו בנזין אך יש לו כמה תכונות טובות ויעילות יותר מאשר לבנזין, בכל מה שקשור לשימוש שלו כדלק להנעה. מה בדיוק טוב בסולר ואלו תכונות מאפיינות אותו במיוחד? הנה מדריך קצר שיסביר הרבה.

תכונות פיזיקליות של סולר

כדי ליצור את הסלק המהפכני והחשוב הזה יש צורך בזיקוק נפט כמו בייצור של כל סוג דלק אחר. כדי לזקק אותו יש צורך בטמפ' שתנוע בין 200 ועד 350 מעלות צלזיוס. בנוסף, יש לו צפיפות של 845 גרם לליטר בעוד לבנזין יש צפיפות של 752 גרם לליטר. כאשר הסולר בוער, הוא יכול לשחרר אנרגיה ששווה ל-36.3 ג'אול, בעוד הבנזין יכול לשחרר רק 33.7 ג'אול. למעשה, הערך האנרגטי של קילו אחד של סולר יהיה קטן בשלושה אחוזים משל קילו בנזין. אלו התכונות הפיזיקליות והכימיות של הדלק המפורסם אף הגיע הזמן להבין כיצד זה משפיע על השימוש שלו בפועל.

מזהם את הסביבה הרבה פחות

כמו שאפשר לשים לב די בקלות, נעשה בסולר שימוש רב בתעשייה. הסולר נפוץ מאוד במגזר התעשייתי והעסקי והוא מניע מלגזות, פסי ייצור, מנופים וכן הלאה. אחת התהיות הגדולות ביותר של כול אחד מהנהגים היא מדוע משאיות ואוטובוסים לא נעזרים בבנזין כמו כל רכב פרטי אחר, כאשר אנו יכולים לראות אותם בפעולה כאשר אנו מגיעים לתדלק בעצמנו. הסיבה לכך היא שסולר הרבה פחות דליק וכך הוא הרבה פחות מסוכן לסביבה, כשיש מיכל גדול שנוסע בכביש כמו למשל של אוטובוס. הסיבה השנייה היא שהוא הרבה פחות מזהם את הסביבה מאשר בנזין.

הרבה יותר יעיל מבנזין

לא רק שהסולר הרבה יותר ידידותית לסביבה מאשר בנזין, הוא גם יותר יעיל. גנרטור שפועל על סולר יהיה יעיל יותר מבחינה אנרגטית מאשר גנרטור שפועל על סולר, כאשר זו הסיבה גם מדוע מנועי סולר נחשבים ליותר עמידים מאשר מנועי בנזין. ברגע שתפוקת  האנרגיה טובה יותר גם הבלאי נמוך יותר וכך למעשה מרוויחים חיסכון כפול משני הפרמטרים הללו, עמידות ועלויות שוטפות.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.